Listopad 2012

Vánoční výstava v Betlémské kapli

24. listopadu 2012 v 8:15 | Monika H.
Jednoho krásného srpnového dne jsem byla na procházce po Praze s mím přítelem. Zavítali jsme do obchodu s keramikou a přítel na mne,: "Jé hele to jsou ty postavičky co děláš ty." najednou jsem se rychle vzpamatovala, abych zjistila co má namysli. Ono opravdu, byly tam vystavené víly z ovčí vlny a byly na prodej. Nemohla jsem se té nádhery vynadívat. Zapovídala jsem se hned s paní prodavačkou a zjistila jsem, že ona je sama tvůrkyní těchto nádherných skvortů. Měla jsem u sebe napůl vyrobené Pražské jezulátko co jsem si dělala (Jezulátko jsem Vám už představovala v dřívější době) a ona neváhala a hned se mi zeptala,: "Děláte i betlémy?" No tak betlémy to je pro mne samozřejmost, protože když jsem začínala s tvořením z ovčí vlny tak první můj kurz byl betlém z ovčí vlny. Tak jsem neváhala odpovědět, že ano a ona,: "Já Vám dám kontakt na pana L. a když byste měla zájem si betlém nechat vystavit v Betlémské kapli tak se jemu ozvěte." Mě to leželo asi 2 hodiny v hlavě tahle myšlenka, když jsme si o tom s přítelem popovídali tak jsem neváhala mu zavolat. Večer jsem dojela domů, zvedla jsem telefon a volala panu L. Po dvou dnech jsem už byla domluvena s panem L., že budu mít betlém vystavený v Betlémské kapli a začala jsem tvořit betlém, který půjde jednom na výstavu. Betlém jsem měla vytvořený už v září, jen ta nedočkavost moje na tu výstavu to bylo něco hrozného a teď už mám poslední týden v listopadu a vernisáž výstavy je tu co nevidět.

Tímto zvu všechny mé příznivce a příznivce betlémů a vánoc na Vánoční výstavu do Betlémské kaple v Praze od 1. prosince 2012 do 6. ledna 2013. Podrobné informace o výstavě otevírací dobu, vstupné a jaký den je jaká ukázka řemesla naleznete na webových stránkách www.vanocnivystava.cz

Svatý Martin na bílém koni

13. listopadu 2012 v 15:01
Svatý Martin na bílém koni k nám letos dorazil dříve a na svátek Martina nerorail bylo sice nevlídné počasí a smog, ale pro mne to nic neznamenalo, abych si svého sv. Martina na bílém koni nevystavila a udělala si radost.