Srpen 2012

Krásný den!

17. srpna 2012 v 18:30 | Monika H.
Tak se nám krásně oteplilo a já jsem začala tvořit věci na vánoce. Jednu věc už mám z té největší části hotovou a to je betlém. Fotografie naleznete v galerii, ale malou ochutnávčičku vložím sem hned.


Do vánoc sice zbývají čtyři měsíce, ale když se to vezme kolem a kolem tak pro výzdobu bytu, domu či pokoje je nejlepší začít tvořit již teď a pomalinku polehounku si jej vyrábět. Do vánoc se tu objeví ještě nějaký betlémy a objeví se tu možná i nějaká ta vánoční ozdobička na stromeček. Mezi tvořením vánoční výzdoby si musím také ještě vytvořit výzdobu na podzim takže Podzimní tvoření tu budu mít také. Jen s tím rozdílem, že na podzimní výzdobě si tolik nepotrpím jako na vánoční a proto tomu nedávám takovou péči. Jinak Vám sem dám nějaké to povídání o svatých co se motají okolo Vánoc, například Sv. Barbora, Sv. Mikuláš atd.
Hezký den!

Ovčí vlna a Pražské Jezulátko

11. srpna 2012 v 12:00 | Monika H.
Jednoho krásného dne jsem byla venku se svým přítelem a povídali jsme si o mém tvoření z ovčí vlny. Bylo to v období po akci Noc Kostelů 2012 a přítel mi povídal "Víš Moni, ono je to všechno moc hezké, ale chtělo by to, abysis vymyslela něco svého originálního, no prostě co nikdo nemá." A já bloumala a vymýšlela co asi tak nikdo nemá a já to budu mít první a tím budu i na sebe velice hrdá. Myšlenka mi přišla asi hodinu po tom co mi to přítel řekl. Vymyslela jsem si, že si udělám Pražské Jezulátko z ovčí vlny. Tak jsem neváhala a začala jsem po večerech a ve volných chvílích hledat na internetu vše o Pražském Jezulátku. Z čeho se skládají jeho šaty, jakou mají barvu a proč mají několik šatů a to různě barevné. Vše jsem si podrobně nastudovala než jsem se pustila do díla. Dílo začalo jednoho dne večer a to jenom hlavičkou a tělíčkem. Hlavička a tělíčko mi trvalo asi 5 hodin něž jsem jej vytvarovala. Poté jsem začala vyrábět šatičky pro Jezulátko, jelikož jak jsem se dočetla na internetu, barva šatiček se odvozují od liturgického kalendáře a období. Takže celkově má Pražské Jezulátko 9 druhů šatů a to každé jinak barevné. Barvičky má tyto: bílá, zlatá, žlutá, červená, zelená, fialová, růžová, bledě modrá a černá. Do fialových šatů se obléká o Vánocích a Velikonocích.

Fotografie mého Pražského Jezulátka z ovčí vlny najdete v galerii.

Příprava na Vánoce 2012

8. srpna 2012 v 15:58 | Monika H.

Ahoj lidičky!

Poněvadž se pomalinku blíží Vánoce a já nemám dodělané postavičky do betléma tak jsem se rozhodla si je pomaličku a jistě dodělávat. Ve fotogalerii ve složce Příprava na vánoce 2012 najdete mé výtvory před vánocemi a posléze i fotografie z vánoc.

INZERÁT

6. srpna 2012 v 13:01 | Monika H.
Ahojky lidičky!

Pokud byste měli zájem si nechat nafotit své vlastní výrobky od profesionálního fotografa ozvěte se tomuto fotografovi Jiří Schott-Fotoreportér. Zde jsou jeho stránky na facebooku:


Upozornění

5. srpna 2012 v 22:32 | Monika H.

Ahoj všichni!

Od dnešního dne můžete nalézt mé výtvory i na facebooku a to na stránkách Monika Hrubá - Výrobky z ovčí vlny.

Pokud se Vám některé z výrobků budou líbit klidně je i okolomentujte či nasdílejte budu velice ráda.
Hezký den Vaše Monika